Wydarzenia     Adresy wspólnot    

MODLITWA KIELICHA

Ojcze, do Ciebie wznoszę całe
moje istnienie, kielich mojej
pustki. Przyjmij o Panie tę
moją pustkę i wypełnij ją
sobą: Twoim światłem -
Twoją miłością, Twoim
życiem. Spraw, niech
te cenne dary pro-
mieniują ze mnie
i przelewają
kielich mego
serca w
serca
tych
wszy-
stkich, z
którymi dzi-
siaj spotkam się,
ukazując im piękno Two-
jej radości; pełnię i pogodę
Twojego pokoju, którego nic
n i e    m o ż e    z n i s z c z y ć

Ś W I E T L I C A    Ś W I Ę T E J    M A R I I    D E    M A T T I A SAkcja „Zaradnych Dzieci” ze Świdra
W niedzielę 11 grudnia 2005 roku, dzieci ze świetlicy w Świdrze sprzedawały zrobione przez siebie aniołki z makaronu i masy solnej, gipsowe figurki Jezuska, malowane ręcznie bombki choinkowe, świąteczne witraże... Dochód ze sprzedaży przeznaczony był na potrzeby świetlicy.


Dołączając do tego pieniądze zebrane ze sprzedaży świec wigilijnych zebrałyśmy razem ponad 2300 zł . Oprócz tej sprzedaży stałyśmy przed Świętami przez kilka dni przed sklepem „Biedronka” i zbierałyśmy wspólnie z dziećmi, rodzicami i wolontariuszką naszą Magdą produkty żywnościowe. Głównie dzięki poświęceniu s. Marii Grygiel i Magdy przywiozłyśmy do domu górę żywności.

Wigilia dla samotnych w Świdrze
W sobotę 24 grudnia 2005 roku, Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa w prowadzonej przez siebie placówce Caritas w Świdrze zorganizowały Wieczerzę Wigilijną dla osób samotnych. Zebranych powitała s. Elżbieta a ks. Dyr. Krzysztof Ukleja, życzył wszystkim doświadczenia rodzinnej atmosfery, miłości i pokoju tak bliskich Świętom Bożego Narodzenia. Na świątecznym stole nie zabrakło tradycyjnych potraw takich jak: barszcz, pierogi z kapustą i grzybami, śledzie... Czas ten został również wypełniony wspólnym kolędowaniem. Na ten szczególny dzień Caritas przygotował 100 świątecznych paczek, które zostały wręczone przybyłym gościom. Część paczek została rozwieziona przez Siostry tym potrzebującym, którzy nie mogli osobiście uczestniczyć w Wigilii.Ferie zimowe w Świdrze
W dniach od 16 - 20 stycznia 2006 roku wspólnota ASC w Świdrze w ramach akcji „Zima w mieście” prowadziła zajęcia dla 25 dzieci, które nie wyjechały na wypoczynek zimowy. Siostry zatroszczyły się o atrakcje dla dzieci każdego dnia. Dzieci wyjeżdżały na basen, do Muzeum Ziemi Otwockiej, do Muzeum Powstania Warszawskiego, kina (film: „Opowieści z Narnii”). Organizowana była także zabawa karnawałowa z konkursem na najciekawszy strój, turnieje i konkursy sportowe. Z otrzymanych nagród dzieci były bardzo zadowolone. Nagrodami były: ciepłe bluzy sportowe, czapki, bielizna, sprzęt sportowy, maskotki, oczywiście dużo słodyczy.

Najnowsza wiadomość ze Świdra
Dzięki naszemu dobremu Przyjacielowi od miesiąca dzieci w świetlicy mają stół bilardowy. Bilard był od jakiegoś czasu marzeniem naszym i dzieci. Marzenie się spełniło a gra w bilard ma tę wielką zaletę, że wycisza dzieci. Zauważyłyśmy także, że wpływa na integrację - starsze dzieci bardzo chętnie uczą młodsze gry w bilard. Siostry oczywiście też grają. Teraz mamy następne marzenie: położyć żywą trawę na boisku przed świetlicą, żeby dzieci nie musiały grać i bawić się w tumanach kurzu sosnowego. Z doświadczenia wiemy, że warto marzyć, bo często marzenia się spełniają...