Wydarzenia     Adresy wspólnot    Formularz zgłoszenia do pobrania
Centrum Duchowości jest prowadzone przez siostry Adoratorki Krwi Chrystusa, które pociągnięte przykładem Założycielki i Patronki Bolesławca - św. Marii De Mattias, pragną dać miejsce w swoim domu tym wszystkim, którzy szukają Boga.
W domu rekolekcyjnym istnieje możliwość wyboru spośród różnych propozycji, aby pogłębić swoją więź z Bogiem
 • Adoracje Najświątszego Sakramentu w każdy czwartek

  PROGRAM:
  700 Msza św.
  730 - 2100 Adoracja Najświętszego Sakramentu
  1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego
  1645 Nieszpory i Różaniec do Krwi Chrystusa
  2100 Apel Jasnogórski

  Kaplica zakonna jest otwarta na adorację dla wszystkich chętnych.
 • Sesje weekendowe

  Sesje są poświęcone różnym tematom życia duchowego, otwarte dla wszystkich, zarówno osób duchownych jak i świeckich. W programie jest codzienna Eucharystia, konferencje, medytacje Słowa Bożego oraz czas na osobistą modlitwę przed Najświętszym Sakramentem.
  Ważnym elementem sesji jest trwanie na modlitwie i przebywanie w milczeniu, co pozwala uczestnikom głębiej otworzyć się na działanie Boga i przekazane treści.
 • Rekolekcje

  Uczestniczenie w rekolekcjach jest możliwe dla wszystkich, którzy w skupieniu pragną odkrywać Boga poprzez Eucharystię, medytację Słowa Bożego i adorację.
  Rekolekcje odbywają się w różnych terminach i w różnych grupach. Więcej informacji można uzyskać pisząc na podany adres e-mailowy:

 • Indywidualne dni skupienia i rekolekcje

  Oprócz sesji, Centrum Duchowości daje możliwość wszystkim, którzy chcą w samotności, bez grupy, przeżyć osobiście dni modlitwy, skupienia lub rekolekcje indywidualne. Do dyspozycji są kasety do odprawienia rekolekcji oraz kasety na wybrane tematy z duchowości. Odprawiającym indywidualne rekolekcje i dni skupienia towarzyszy siostra.

 • Szlak słynnych Europejczyków

  Dom Centrum Duchowości znajduje się na szlaku pątniczym św. Jakuba. Szlak ten został otwarty w 2005r. i włącza się on w ogólnoeuropejską sieć szlaków pątniczych prowadzonych do Santiago de Compostela. Obecny dom Centrum Duchowości w XVIII w. istniał jako klasztor i szpital p.w. św. Ducha i pod taką nazwą istnieje na szlaku słynnych europejczyków. Mogą się tu zatrzymywać wszyscy pątnicy, zarówno indywidualni jak i grupowi, po wcześniejszym zgłoszeniu. Więcej informacji o szlaku św. Jakuba można znaleźć na stronie www.bractwoswjakuba.pl

 • Formacja Stowarzyszenia Krwi Chrystusa

  Stowarzyszenie Krwi Chrystusa jest wspólnotą duchownych i świeckich, którzy współpracują z adoratorkami, pomagając im w służbie dla zbawienia człowieka oraz żyją duchowością Krwi Chrystusa.
  Raz w miesiącu członkowie Stowarzyszenia Krwi Chrystusa spotykają się na dzieleniu Słowem Bożym i pogłębianiu osobistej formacji.

 • Codzienna modlitwa sióstr

  Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa każdego dnia modlą się w intencjach im powierzonych. Intencje można przesyłać drogą pocztową, e - mailową lub telefoniczną na adres Centrum Duchowości.

 • Dojazd do Centrum Duchowości

  Bolesławiec znajduje się 120 km od Wrocławia, 40 km od Legnicy, w kierunku Zgorzelca. Dom mieści się przy głównej ulicy wylotowej na Zgorzelec. Z Dworca PKP można dojechać autobusem komunikacji miejskiej lub przejść pieszo (20min). Idąc od Dworca PKP najlepiej kierować się w prawo ulicami: Chrobrego, Tamka, Bohaterów Getta, Wesoła i na dużym skrzyżowaniu ze światłami na ulice Zgorzelecką (kierunek na Zgorzelec). Obok tego skrzyżowania jest również dworzec PKS. Dom Sióstr znajduje się naprzeciwko supermarketu Carrefour.

  Zgłoszenia na sesje i rekolekcje można znaleźć na stronie internetowej. Można je wysłać pocztą lub mailem. Do zgłoszenia wysyłanego listem prosimy dołączyć kopertę z naklejonym znaczkiem, zaadresowaną do siebie. Można się też zgłosić telefonicznie.

  CENTRUM DUCHOWOŚCI
  im. św. Marii De Mattias
  Adoratorki Krwi Chrystusa
  ul. Zgorzelecka 27
  59 - 700 BOLESŁAWIEC
  tel. 075/732 24 25; kom. 505 581 491
  e-mail: centrum@adoratorki.pl
  www.adoratorki.pl

 • Archiwum wydarzeń