Wydarzenia     Adresy wspólnot    

Centrum Duchowości
im. św. Marii De Mattias
Bolesławiec

Program na rok 2010

Sesje formacyjne - weekendowe

Na drodze życia duchowego
sesje prowadzi s. Wiesława Przybyło ASC - doświadczony kierownik duchowy, teolog duchowości.
 • Odnaleźć wartość cierpienia
  19 - 21 marca 2010

  Z rzeczywistością cierpienia spotykamy się codziennie. Jednak kiedy cierpienie dotyka nas osobiście, to zawsze szukamy różnych sposobów, aby się przed nim uchronić. Cierpienie prowokuje wiele pytań. Czy wszystkie sposoby walki z cierpieniem są właściwe? Czy życie ludzi nieuleczalnie chorych ma sens? Dlaczego nie przerwać szybciej życia, skoro ono już zmierza do końca? Na niektóre z tych pytań będziemy szukać odpowiedzi w tej sesji.

 • Doświadczenie śmierci i zmartwychwstania
  19 - 21 listopada 2010
  Śmierć bliskich, śmierć przyjaciół, śmierć..., jakie przesłanie kryje się w tym słowie? Czy oznacza ono tylko tragedię, rozpacz, ból? A może w tym słowie jest jeszcze inna, głębsza treść. W miesiącu listopadzie, kiedy pochylamy się w modlitwie nad grobami naszych bliskich, warto pomyśleć, jaki sens ma nasze życie, które nieuchronnie zbliża się do śmierci.
Na drodze formacji ludzkiej
sesje prowadzi pani Elżbieta Łozińska - terapeuta, doradca pedagogiczno - psychologiczny. Żona, matka trójki dzieci. Autorska strona:
 • Jak można pojednać sie z własną historią życia? PRZEMOC - PRZEBACZENIE -POJEDNANIE
  8-10 stycznia 2010

  Wykłady z elementami warsztatowymi (interaktywnymi)
  W czasie sesji zostanie poruszony trudny temat przemocy i zaniedbania. Prowadząca, od 10 lat, pomaga tym, którzy zmagają się z następstwami przemocy i zaniedbania w ich życiu. Podczas wykładów pojawią się treści związane z rozpoznawaniem przemocy i zaniedbania, ich konsekwencjami, ale też przedstawione zostaną sposoby radzenia sobie z takimi sytuacjami w codzienności, w życiu rodzinnym, wspólnotowym, zawodowym i społecznym.

 • Życie rodzinne w miłości, wierze i wartościach
  14 - 16 maja 2010
  Wykłady z elementami warsztatowymi (interaktywnymi)
  Dzisiaj często gubimy się, na czym warto oprzeć budowanie dobrych relacji, brakuje nam pozytywnych wzorców. Koncepcja czterech filarów życia, w oparciu, o którą autorka pracuje warsztatowo od 5 lat, może być inspiracją do wypracowania własnych wzorców. To pozytywne i chrześcijańskie spojrzenie na rodzinę XXI wieku i pomysł na uniknięcie pułapek "nowoczesności".

 • Wychowanie w miłości, wierze i wartościach
  17-19 września 2010
  Wykłady z elementami warsztatowymi (interaktywnymi)
  To sesja pogłębiająca treści poruszone w sesji majowej (14-16.05) o kontekst wychowania dzieci i młodzieży. Z racji pełnienia różnych ról - jako dziadkowie, rodzice, chrzestni, wychowawcy, katecheci towarzyszymy młodszym i starszym w drodze do Boga. Często jednak potrzebujemy konkretnej wiedzy i praktycznych wskazówek jak dobrze wypełniać rolę przewodnika w wierze i jak przekazywać te najważniejsze wartości w życiu.
Rekolekcje zamknięte

  I stopień -Wyzwalająca moc Krwi Chrystusa
 • 12-16 lipca 2010
  Wyzwolenie jest darem Boga, który uwolnił ludzi z niewoli grzechu przez Krew swego Syna. Dar ten jest dynamiczną siłą, która wpływa na życie osób i jest zdolna je przemienić.

  II stopień - W drodze z Jezusem
 • 12 - 16 lipca 2010
  Rekolekcje przeznaczone dla tych, którzy odprawili pierwszy stopień rekolekcji i pragną dalej podążać z Jezusem po wszystkich Jego drogach.
  Wejście w siebie i poznanie wielkości darów otrzymanych od Boga wymaga pozostawienia zwyczajnych zajęć, by oddać się modlitwie. Rekolekcje są czasem odejścia na pustynię, wejścia w atmosferę milczenia, by Bóg mógł przemówić i obdarzyć swoją łaską.
Informacje dodatkowe

Rekolekcje prowadzi ekipa Centrum Duchowości - o. Tobiasz Fiećko OFM, s. Małgorzata Augustyn ASC, s. Bogusława Kowalska ASC, s. Anna Mikołajewicz ASC, s. Wiesława Przybyło ASC.

Podczas sesji i rekolekcji, oprócz konferencji jest czas na osobistą modlitwę i pozostanie w całkowitym milczeniu, aby głębiej otworzyć się na działanie Boga i przekazane treści. Jest codzienna Eucharystia, istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. i indywidualnych rozmów z kapłanem lub siostrą.

Początek rekolekcji i sesji o godz. 17.00, a zakończenie o godz. 13.00

Dojazd do Centrum Duchowości
Bolesławiec znajduje się 120 km od Wrocławia, 40 km od Legnicy, w kierunku Zgorzelca. Dom mieści się przy głównej ulicy wylotowej na Zgorzelec. Z Dworca PKP można dojechać autobusem komunikacji miejskiej lub przejść pieszo (20min). Idąc od Dworca PKP najlepiej kierować się w prawo ulicami: Chrobrego, Tamka, Bohaterów Getta, Wesoła i na dużym skrzyżowaniu za światłami na ulicę Zgorzelecką (kierunek na Zgorzelec). Obok tego skrzyżowania jest również dworzec PKS. Dom Sióstr znajduje się naprzeciwko supermarketu Carrefour.

Zgłoszenia na sesje i rekolekcje można znaleźć na stronie internetowej. Można je wysłać pocztą lub mailem. Do zgłoszenia wysyłanego listem prosimy dołączyć kopertę z naklejonym znaczkiem, zaadresowaną do siebie. Można się też zgłosić telefonicznie. Wypełniony formularz zgłoszeniowy na sesję lub rekolekcje prosimy kierować na adres:
Centrum Duchowości
im. św. Marii De Mattias
Adoratorki Krwi Chrystusa
ul. Zgorzelecka 27
59 - 700 BOLESŁAWIEC
Tel. 075/7322425; kom. 728-955-657