Wydarzenia     Adresy wspólnot    

S P O T K A N I E   F O R M A T O R E K    A S C

W dniach 7 - 20 września 2008 roku w Domu Generalnym ASC w Rzymie odbyło się Seminarium dla formatorek ASC.
"Rozwój formacji ASC w zglobalizowanym świecie" - to główny temat, nad którym reflektowały Adoratorki Krwi Chrystusa z Włoch, USA, Polski, Szwajcarii, Chorwacji, Filipin, Korei, Tanzanii, Brazylii, Boliwii, Peru, Argentyny.
Seminarium zostało zorganizowane i poprowadzone przez Zarząd Generalny przy współpracy CIS. Każdy dzień wypełniony był modlitwą i pracą. Praca w małych grupach wielokulturowych była dobrą okazją do lepszego poznania się, kontekstu kulturowego w jakim żyjemy, problemów i trudności, jakie spotykamy na co dzień. Dzieliłyśmy się wiarą i doświadczeniem Boga. Relatorki z grup przedstawiały pracę na forum.


W pierwszym tygodniu konferencje na temat: "Jaka jest formacja dzisiaj? Wymiar chrystologiczno-charyzmatyczny" wygłosił ojciec Bob Schreiter,CPPS z USA. Na zakończenie spotkań w pierwszym tygodniu formatorki udały się na pielgrzymkę do drogich naszemu sercu miejsc, czyli do Vallecorsa i Acuto. Spotkanie ze św. Maria De Mattias było osobistym przeżyciem dla każdej uczestniczki.
W drugim tygodniu prelegentkami były nasze Siostry ASC.
S.Emilia Salvi wygłosiła konfeencję na temat "Wzrost ludzki w formacji";
s. Lucja Lis - "Dojrzałość ludzka i rowój w powołaniu osoby będacej w procesie formacyjnym: od tożsamości ludzkiej do tożsamosci charyzmatycznej"
s.Angela Spada - "Znaki konfliktów osobowych i wspólnotowych".
Chociaż żyjemy w różnych regionach świata i mówimy róznymi językami to jednak idziemy w tym samym kierunku- do Jezusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego i do " drogiego bliźniego".
W ostatnim dniu formatorki przygotowały multietniczną kolację. Tradycyjne danie polskie, jakie zaserwowałyśmy to bigos, który najbardziej smakował siostrom z USA i nam.
Kolacja multietniczna była tylko raz, ale za to wielokulturowa modlitwa codziennie.