Wydarzenia     Adresy wspólnot    

Centrum Duchowości

im. św. Marii De Mattias

Program na rok 2008

SESJE FORMACYJNE

W szkole duchowości św. Marii De Mattias
 • Doświadczenie przebaczenia i pojednania
  7 – 9 marca 2008
  Każdy człowiek wiele razy doświadcza bólu spowodowanego przez innych. Często sam rani drugie osoby. Potrzebujemy przebaczenia i pojednania. W atmosferze modlitwy i skupienia w czasie te sesji proponujemy, aby stanąć przed Bogiem Miłosiernym i doświadczyć Jego miłości.


 • Być świadkiem w dzisiejszym świece
  19 – 21 września 2008
  Żadna epoka nie jest na tyle dobra, aby nie potrzebowała nawrócenia. W każdym czasie i miejscu można być świadkiem Jezusa. Każdy chrześcijanin jest powołany do świadczenia o miłości Boga. Jak to czynić we współczesnym świecie?


W drodze do zjednoczenia z Bogiem
 • Modlić się i żyć Słowem Bożym
  18 – 20 stycznia 2008
  Aby modlitwa życia była owocna, należy uzupełnić ją Słowem Bożym. Biblia jest księgą żywą, w której Bóg nieustannie zwraca się do człowieka. Jak otwierać się na Ducha Świętego, aby odkryć, co Bóg chce nam powiedzieć? Jak przejść od Słowa do konkretnego życia? To problemy, które zostaną poruszone w tej sesji.


 • Jak rozeznawać swoje powołanie
  13 – 15 czerwca 2008
  Coraz trudniej przychodzi podejmowanie decyzji. Wiele osób boryka się z codziennymi wyborami. Są także wybory na wiele lat, albo nawet na całe życie. Wśród nich jest wybór drogi życia, zawodu, partnera… Jak rozeznawać pośród wielu propozycji? Celem sesji jest pomoc w rozeznawaniu tego, co Bóg pragnie czynić w łączność z człowiekiem.
 • Śmierć jako początek nowej drogi
  14 – 16 listopada 2008
  Wszyscy mamy świadomość, że kiedyś umrzemy. Jednak, jak zbliża się ten moment, trudno jest go zaakceptować. Zwłaszcza, kiedy odchodzą Ci, których kochamy. Jak sobie z tym poradzić? Celem tej sesji jest pomoc w przygotowaniu do śmierci i przeżyciu straty po bliskich.REKOLEKCJE
 • Być uczniem Chrystusa
  2 – 5 lipca 2008
  Wejście w siebie i poznanie jakości swojej relacji z Bogiem wymaga pozostawienia zwyczajnych zajęć, by oddać się modlitwie. Rekolekcje są czasem odejścia na pustynię, wejścia w atmosferę milczenia, by Bóg mógł przemówić i obdarzyć swoją łaską.
SZKOLENIE DLA ANIMATORÓW STOWARZYSZENIA KRWI CHRYSTUSA
  18 – 20 kwietnia 2008

Początek sesji i rekolekcji o godz. 17.00, a zakończenie o godz. 13.00 Sesje i rekolekcje prowadzi ekipa Centrum Duchowości

Podczas sesji i rekolekcji, oprócz konferencji jest czas na osobistą modlitwę i pozostanie w całkowitym milczeniu, aby głębiej otworzyć się na działanie Boga i przekazane treści. Jest codzienna Eucharystia, istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi św. i indywidualnych rozmów z kapłanem lub siostrą.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy na sesję lub rekolekcje prosimy kierować na adres:
Centrum Duchowości
im. św. Marii De Mattias
Adoratorki Krwi Chrystusa
ul. Zgorzelecka 27
59 - 700 BOLESŁAWIEC
Tel. 075/7322425