Wydarzenia     Adresy wspólnot    
Rady ewangeliczne drogą wyboru życiu

W dniach 21 - 26 marca 2014 odbyły się spotkania formacyjne dla sióstr ASC Prowincji Wrocław. Temat formacyjny "Rady ewangeliczne drogą wyboru życia" został wybrany dla pogłębienia życia konsekracją zakonną na co dzień i wsparcia pracy rocznej we wspólnotach. Spotkania w Bolesławcu dla dwóch grup sióstr prowadził O. Jerzy Grzanka sercanin.


W swoich konferencjach położył akcent na wierność wobec podjętych zobowiązań i na odpowiedzialność za osobiste życie radami ewangelicznymi, jak również za życie współsióstr. Czy życie zakonne jest dla mnie jeszcze atrakcyjne? Jak wygląda dziś, mój entuzjazm odpowiedzi na dar Boży? Jaka jest moja wiara? Jak wygląda moja relacja z siostrami z mojej wspólnoty i drugimi? - to tylko niektóre z pytań do refleksji osobistej. Siostry dzieliły się w grupach swoja refleksją nad pytaniami: Jakie znaczenie mają dla Ciebie rady ewangeliczne? Jaki wpływ ma wspólnota na Twoje życie radami ewangelicznymi? Nie brakowało czasu na medytację Słowa Bożego, Eucharystię i trwanie w adoracji przed Jezusem w Najświętszym Sakramencie, które są źródłem siły dla życia radami w codzienności każdej Adoratorki Krwi Chrystusa.


W dniach 28 - 30 marca 2014 odbyło się również spotkanie formacyjne na powyższy temat dla pozostałych sióstr prowincji w Częstochowie.