Wydarzenia     Adresy wspólnot    
6 - 8 i 13 - 15 marca 2015 - spotkanie formacyjne: "Fundamentalne wartości życia zakonnego"


W dniach 6 - 8 i 13 - 15 marca 2015 odbyły się spotkania formacyjne dla sióstr naszej Prowincji w Bolesławcu. "Fundamentalne wartości życia zakonnego", to wiodący temat spotkań, które prowadził o. Jacek Kiciński, misjonarz klaretyn.
Podczas konferencji omówione zostały cele Roku Życia Konsekrowanego:

1. Spojrzeć z wdzięcznością w przeszłość
2. Przeżywanie teraźniejszości z pasją
3. Spojrzeć z nadzieją w przyszłość

Spoglądając na początki powołania musimy uświadomić sobie, że Bóg powołał nas z miłości i tam gdzie nas posyła oraz to, co czynimy ma wypływać z miłości. Mamy być "rękami Boga" i zwiastunami nadziei, którzy swoim świadectwem ukazują, że znają Boga i są do Jego dyspozycji. Jeżeli moje życie przepełnione jest miłością wtedy ukochanie Boga będzie charakteryzowało moje relacje we wspólnocie. Zadawać mamy sobie pytanie, jak przeżywam swoje powołanie, bo Bóg powołując mnie do świętości w tym konkretnym zgromadzeniu wyposażył mnie we wszystko, co niezbędne by ją osiągnąć.
Miałyśmy możliwość podzielenia się refleksjami dotyczącymi fundamentalnych wartości w życiu zakonnym, wspólnotowym i w formacji ASC oraz jakimi sposobami możemy radzić sobie z napotykanymi przeszkodami w realizacji tych wartości. Te spotkania formacyjne były zapewne dla każdej siostry czasem łaski także dlatego, że mogłyśmy przebywać z sobą, rozmawiać i zwyczajnie cieszyć się wzajemną obecnością. "Tam gdzie są zakonnicy, tam też jest radość" - te słowa Papieża Franciszka były naszym doświadczeniem a także prawda, że Bóg może napełnić nasze serca i uczynić nas szczęśliwymi, bez potrzeby poszukiwania gdzie indziej naszego szczęścia.