Wydarzenia     Adresy wspólnot    
10 czerwca 2018 r. - Dziękczynienie z okazji XV rocznicy kanonizacji św. Marii De Mattias

10 czerwca 2018 roku podczas Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 w kościele p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej we Wrocławiu dziękowałyśmy za wyniesienie do tak wielkiej godności jaką jest świętość Marii De Mattias – Założycielki naszego Zgromadzenia.


Dziękowałyśmy za charyzmat jaki otrzymała założycielka i za każdą Adoratorkę Krwi Chrystusa, która żyjąc tym charyzmatem troszczy się i zabiega o zbawienie Każdego "drogiego bliźniego".


Dziękowałyśmy za naszych przyjaciół i dobroczyńców, za grupy Czcicieli Krwi Chrystusa, które żyjąc naszym charyzmatem i duchowością Krwi Chrystusa realizują swoje powołanie do świętości.


Mszy św. przewodniczył Proboszcz Parafii Ks. Wojciech Zięba, a współcelebransem był O. Piotr Liszka CMF. Na Eucharystię przyjechały siostry ze wspólnot w Częstochowie i Bolesławcu. Były też siostry z obu wspólnot wrocławskich wraz z przedstawicielkami Zarządu Prowincjalnego. Na Mszy licznie zgromadzili się parafianie oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Krwi Chrystus we Wrocławiu. Po Mszy świętej była możliwość ucałowania relikwii św. Marii De Mattias.


Po Uczcie Eucharystycznej przeszliśmy do kawiarenki parafialnej na agapę. O godz. 15.00 zgromadziliśmy się w kościele, by przed Najświętszym Sakramentem odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po zakończonej modlitwie około godz. 15.30 w kościele wystąpiła Pani Elżbieta Jarząbek. Wykonała koncert pieśni religijnych ku czci Serca Jezusa i Matki Bożej.


Wszyscy przeżyliśmy piękną niedzielę i wspaniałą uroczystość. Towarzyszyła nam wspólna modlitwa, dzielenie się przeżyciami z kanonizacji i radosne doświadczenie jubileuszowej uroczystości.
s. Bernadetta Pajdzik, ASC