Wydarzenia     Adresy wspólnot    
19 maja 2018 r. - Dziękujemy za świętość Marii De Mattias

W dniu 19 maja 2018 roku w domu sióstr w Częstochowie miała miejsce uroczystość XV lecie kanonizacji św. Marii De Mattias. Pragnęłyśmy obchodzić wspomnienie tego radosnego dla nas wydarzenia razem z mieszkańcami naszej parafii i przyjaciółmi.


Wspólne świętowanie było też okazją, by przypomnieć osobę Założycielki, jej drogę do świętości oraz zachęcić do odnalezienia w Marii De Mattias towarzyszki i orędowniczki w przeżywaniu codzienności. Świętowanie rozpoczęło się uroczystą Eucharystią, której przewodniczył Ksiądz Adam Zyzik, Proboszcz Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Częstochowie. Homilię wygłosił Ksiądz Władysław Nowak SDB, który zaznaczył wielkość św. Marii De Mattias i miłość, jaką włożyła w nauczanie młodych, w przybliżaniu ich do Chrystusa. W uroczystości wzięły udział Siostry ASC z Wrocławia wraz z s. Ewą Kleps, Przełożona Prowincjalną i Siostrami z Zarządu Prowincjalnego oraz Siostry ASC z Bolesławca. Byli obecni Księża Misjonarze Krwi Chrystusa na czele z Księdzem Wojciechem Czernatowiczem, Przełożonym Prowincjalnym oraz Ksiądz Mirosław Kokot SDB, wieloletni spowiednik sióstr, Ksiądz Sławomir Wojtysek, Proboszcz Parafii pw. Św. Brata Alberta w Częstochowie i Ksiądz Kanonik Zdzisław Hatlapa oraz zgromadzeni mieszkańcy Kiedrzyna i okolic.


Po Eucharystii czekało na obecnych wiele atrakcji: konkurs plastyczny o św. Marii De Mattias dla dzieci, montaż słowno – muzyczny o życiu i działalności św. Marii De Mattias, zabawy sportowe dla dzieci, koncert p. Elżbiety Jarząbek - Chcemy uwielbić Jezusa. Nie chcemy być gwiazdami, ale nutkami, dlatego zapraszam, aby każdy z nas był taką nutką, abyśmy razem wyśpiewywali chwałę Bogu – mówiła, witając zgromadzonych, a także coś dla ciała: kiełbaska z grilla, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, bigos i ciasto.


Poprzez modlitwę i wspólne świętowanie dziękowałyśmy Bogu za dar świętości naszej Założycielki.