Wydarzenia     Adresy wspólnot    
30 września 2018 r. Złoty Jubileusz Profesji Zakonnej

W ostatnią niedzielę września z s. Modestą Ciupik i s. Cecylią Haftarczyk świętowałyśmy ich 50- lecie Profesji Zakonnej. Uroczystość odbyła się w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu we Wrocławiu. Dziękczynnej Eucharystii przewodniczył ks. Adam Łuźniak wraz z sześcioma kapłanami. Siostry Jubilatki i przybyłych gości przywitał ks. Proboszcz Kazimierz Sroka dziękując przede wszystkim s. Modeście i s. Cecylii za posługę w tej parafii. Homilie wygłosił ks Bolesław Lasocki. Podkreślił, że jubileusz sióstr to także święto ich rodziców bo przekazali im życie i wiarę.


Również Kościół Dolnośląski wiele zawdzięcza Zgromadzeniu Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. Ksiądz kaznodzieja wspomniał s. Barbarę Złotyk, s. Janinę Sygut, s. Zofię Zawadzką i Helenę Struś. Zwracając się do sióstr Jubilatek dziękował za ich różnorodną posługę w Zgromadzeniu. Ksiądz Lasocki życzył Siostro Jubilatkom, by przestrzeń miłości nosiły w sercach i nią się dzieliły z innymi. Kończąc powiedział: "w dniu Złotego Jubileuszu zatrzymałyście się przy ołtarzu Jezusa Chrystusa na dziękczynnej modlitwie, by pozostać Mu wierne w złożonych ślubach i podjętej posłudze".


Po homilii Siostry odnowiły śluby zakonne. Ksiądz Proboszcz podziękował za wybranie kościoła św. Franciszka na tę Jubileuszową uroczystość. Dziękował obecnym i naszym siostrom, które w tej parafii świadczą o wartościach Bożych i podkreślił, że siostry są w tym miejscu oczekiwane. Następnie przedstawiciele parafii złożyli Siostrom Jubilatkom życzenia dziękując za obecność i świadectwo wiary.
Na koniec s. Modesta w podziękowaniu zawarła nutę historii wspominając, że 1 października 1968 roku składały z s. Cecylią pierwsze śluby we Lwówku Śląskim również w kościele św. Franciszka z Asyżu oraz, że ziemie Lwówka i tej części Wrocławia(Gaj) były własnością zakonu joannitów. Dziękowała za doświadczenie dobra, które otrzymały w swoim życiu od Boga, w zgromadzeniu od przełożonych, od pracodawców i tych, z którymi pracowały.