Wydarzenia     Adresy wspólnot    
11 września 2011 - Złoty Jubileusz profesji zakonnej

11 września siostry Kamila Burniak i Genowefa Wurzberg świętowały pięćdziesięciolecie ślubów zakonnych. Uroczystość odbyła się w Bolesławcu, w domu macierzystym sióstr ASC, miejscu, w którym obie Jubilatki rozpoczęły drogę powołania.


Minęło pięćdziesiąt lat, wiele rzeczy się zmieniło, a Jubilatki pozostały wciąż takie same, pełne zapału i pragnienia, wzbudzonego podczas pierwszych ślubów i niezmiennie aktualnego, by wytrwać z Jezusem do końca. Mijające lata przymnożyły Siostrom doświadczeń i przyjaciół, którzy swoją obecnością, w tym ważnym dniu pragnęli Im podziękować za pracę, trud, świadectwo wiary, a przede wszystkim, za to, że są. Bolesławiecka kaplica, z trudem pomieściła wszystkich, którzy chcieli być blisko swoich drogich sióstr.
Uroczystej Mszy świętej przewodniczył zaprzyjaźniony z naszym zgromadzeniem ks. bp Marek Mendyk. W wygłoszonym słowie mówił o wdzięczności za dar powołania, o wytrwaniu, a także o tym, że już teraz " wprasza" się do Jubilatek na kolejne świętowanie, za następne pięćdziesiąt lat!
Siostry otrzymały wiele życzeń m. in sił fizycznych, duchowych i aby ich serca, każdego dnia były pełne wciąż młodej miłości Jezusa. Po Mszy świętej wszyscy spotkali się na uroczystym obiedzie.