Wydarzenia     Adresy wspólnot    
8 - 15 maja 2012 - odwiedziny dwóch sióstr radnych generalnych


W dniach 8 - 15 maja 2012 roku Prowincję Wrocław odwiedziły dwie radne generalne: s. Zita Resch i s. Nadia Coppa. Obie siostry gościły w Polsce po raz pierwszy. Celem wizyty było zapoznanie się rzeczywistością Polskiej Prowincji. Siostry po jednodniowym spotkaniu i rozmowach z zarządem prowincjalnym, odwiedziły wspólnoty sióstr ASC w Częstochowie, Kościelisku, Bolesławcu, Żaganiu, Wrocławiu - parafia św. Franciszka z Asyżu. Miały też możliwość dzielenia wspólnoty modlitwy i stołu we wspólnocie domu prowincjalnego. Każda spotkana siostra została zaproszona do podzielenia się swoim życiem i posługą apostolską.


Także nasze siostry - goście dały się bliżej poznać. W każdej wspólnocie można było doświadczyć polskiej gościnności. Bardzo miłym doświadczeniem rzeczywistości apostolskiej było spotkanie z dziećmi z żagańskiej świetlicy. Z okazji tych odwiedzin, dzieci zaśpiewały pieśń "O św. Mario De Mattias", którą śpiewają w święta naszej Założycielki.


Po drodze do naszych wspólnot siostry zwiedziły: Jasna Górę, Auschitz, Kraków (Katedra, Groby Królewskie, Rynek i Kościół Mariacki, Łagiewniki), Wieliczka, Żagań (kościół, biblioteka poaugustiańska), Wrocław (Park Szczytnicki, Plac Katedralny, Rynek).