Wydarzenia     Adresy wspólnot    
16 - 18 listopada 2012 - Jak zgodzić się na własne życie sesja rekolekcyjna w Centrum Duchowości im. św. Marii De Mattias w Bolesławcu

Ostatnią w tym roku sesję rekolekcyjną przeprowadziła p. Elżbieta Łozińska oraz o. Tobiasz Fiećko OFM.
Podczas spotkania podjęto dwa główne tematy:
• życie po stratach (udanego dzieciństwa, bliskich),
• życie ku wolności od zależności (od osób i rzeczy).
Jedna z uczestniczek podzieliła się następującymi refleksjami dotyczącymi przeżytej sesji.


Pierwszy raz uczestniczyłam w tego typu sesji i jestem bardzo wdzięczna za to, co dane było mi przeżyć. Sesja choć dotyczyła spraw bardzo trudnych, prowadzona była w sposób jasny, przystępny dla każdego . Konferencje pomogły mi zrozumieć , jak ważne jest dobre przeżycie żałoby po doświadczonej stracie. Konieczne jest uczynienie kroku w kierunku pożegnania z tym, co utraciliśmy. Często trudność w podjęciu tej drogi polega na ciągłym rozważaniu, tego co by było gdyby Żyjemy wtedy marzeniami , o tym co mogłoby się wydarzyć, ale się nie wydarzyło.


Bardzo ważnym momentem w trakcie sesji, było dla mnie złożenie przed ołtarzem idealnego wyobrażenia , o tym jak mogłoby wyglądać moje dzieciństwo, co mogłoby się stać, obrazu dotyczącego życia moich marzeń. Dzięki temu podczas Eucharystii, symbolicznie ale i bardzo wymownie pożegnałam się z moją stratą , a jednocześnie odzyskałam nadzieję i nową siłę do rozpoczęcia życia teraźniejszością.