Wydarzenia     Adresy wspólnot    
15 września 2019 roku - Jubileusz 60-lecia ślubów zakonnych


W dniu 15 września 2019 roku w domu zakonnym Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Częstochowie obchodziłyśmy Jubileusz 60-lecia ślubów zakonnych S. Urszuli Droszczak, S. Marty Jurasik, S. Anieli Mroczek, S. Imeldy Sygut i S. Janiny Sygut. W sobotę poprzedzającą uroczystość siostry Jubilatki dużo czasu poświęciły na modlitwę u Ukochanej Matki i Królowej w Jasnogórskim Sanktuarium. Niedzielna uroczystość zgromadziła siostry Adoratorki z większości wspólnot Polskiej Prowincji ASC. Jubileuszowej Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił Ks. Adam Zyzik – proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Częstochowie – Kiedrzynie.


W koncelebrze uczestniczył Ojciec Alojz Schlachter CPPS z Baumgärtle. Po homilii siostry jubilatki odnowiły śluby zakonne. Gdy zakończyła się Msza Święta był czas na składanie okolicznościowych życzeń wyrażanych słowem i pieśnią. Siostra Marta Jurasik w imieniu sióstr obchodzących diamentowy jubileusz wypowiedziała wdzięczność za dar życia i powołania, za lata pełnionych posług i misji we wspólnotach i domach zakonnych zgromadzenia. Dziękowała Panu Bogu, rodzicom, siostrom przełożonym i formatorkom, które były u początki ich zakonnej drogi, które uczyły ich miłości do Jezusa i Jego Przenajdroższej Krwi oraz tym siostrom, które im towarzyszyły i teraz są obecne pomagając żyć duchowością Krwi Chrystusa.


Po kulminacyjnej części jubileuszu, jakim było świętowanie przeżyte w kaplicy domu, wszyscy zebrani spotkali się przy „diamentowym” stole i smacznych potrawach. Piękny jubileuszowy dzień obfitował we wspomnienia, radość i wdzięczność. Był okazją do refleksji nad 60-cio letnim życiem radami ewangelicznymi. Tego dnia zapewne każda z sióstr przypomniała sobie ten wyjątkowy dzień i godzinę, kiedy to Pan Jezus spojrzał na nią i wezwał ją po imieniu, zapraszając do bycia Jego oblubienicą. Spojrzenie Jezusa i Jego miłość niech nadal otwiera serca czcigodnych i kochanych sióstr jubilatek i nas wszystkich i sprawia, że wciąż, mimo upływu lat, wzrastamy w miłości, serce się nam rozszerza i chcemy wiernie i z godnością realizować powołanie w służbie Bogu i ludziom.
Złączona w jubileuszowym dziękczynieniu
s. Bernadetta Pajdzik