Wydarzenia     Adresy wspólnot    
30 września - 2 października 2016 - spotkanie formacyjne: „Patrzcie jak on się miłują”


W dniach od 30 września do 2 października odbyło się spotkanie formacyjne w Bolesławcu. Msze święte i konferencje przeprowadził o. Norbert Oczkowski OP z Wrocławia.
W piątek wieczorem s. Bożena Hulisz, przełożona prowincjalna, poinformowała siostry przełożone lokalne co do przygotowań do kapituł: generalnej i prowincjalnej.
Rano w sobotę, po Mszy świętej – był to dzień wspomnienia świętej Teresy od Dzieciątka Jezus – trzy siostry obchodziły swoje Imieniny – śniadanie upłynęło w radosnej atmosferze świętowania.
Tematem przewodnim było: „Patrzcie jak on się miłują” - ojciec Norbert zachęcał nas i inspirował do „bycia świadkiem, aby głosić...” Na kanwie wybranych tekstów z Ewangelii ukazał nam jak czynił to Pan Jezus i jak było to skuteczne. Podkreślił, że „nasza skuteczność” w głoszeniu Królestwa Bożego jest zależna od BOGA, wynika ona ze zjednoczenia z NIM. Największym cudem jest to, że Bóg trwa we mnie, a ja w NIM. Aby ludzie zobaczyli miłość w nas winniśmy wyróżniać się tzw. czynnikiem „S” - to coś oryginalnego, szalonego (takimi byli święci) to takie upodabnianie się do Pana Jezusa, aby On nas pomylił ze swoim Synem.
Czynnik „S” chroni nas przed obojętnością, która wkrada się do naszych wspólnot; dlatego nasza wiara powinna być jak wirus, a my robimy z niej niekiedy „szczepionkę”, która znieczula.
Była też okazja do rozmów, odwiedzin zmarłych sióstr na cmentarzu i wymiany doświadczeń.
Spotkanie zakończyło się w niedzielę po obiedzie.Spotkanie formacyjne dla drugiej grupy sióstr z Polskiej Prowincji odbyło się w dniach 28-30 października br.