Wydarzenia     Adresy wspólnot    
13 - 17 września 2010 roku - spotkanie formacyjne junioratuW dniach 13 - 17 września w domu regionalnym we Wrocławiu odbyło się spotkanie formacyjne junioratu. W spotkaniu uczestniczyły także kandydatka Magdalena Tubielewicz oraz postulantka Nadzeya Rachytskaya. Wykłady z "Antropologii powołania chrześcijańskiego" poprowadziła s. Wiesława Przybyło, Przełożona Prowincjalna. Każda ze słuchaczek jeszcze lepiej zrozumiała na czym polega poznanie siebie i stanięcie w prawdzie przed samą sobą, a przede wszystkim przed Bogiem, który obdarował nas łaską powołania.


W Uroczystość Matki Bożej Bolesnej - NIEWIASTY NOWEGO PRZYMIERZA podczas uroczystej Jutrzni została przyjęta do postulatu Nadzeya. Formację będzie odbywała w Częstochowie razem z Magdaleną, która rozpoczęła kandydaturę w naszym Zgromadzeniu. Tego samego dnia podczas Mszy Świętej profesję zakonną odnowiły s. Marta Majka i s. Jolanta Chojnowska. Mszy Świętej przewodniczył i homilię wygłosił ks. prof. dr hab. Piotr Liszka. Wraz z nim Eucharystię sprawował ks. dr Adam Łuźniak.Ze względu na uroczystość w tym dniu nie było wykładów. Do południa uczestniczki spotkania wybrały się z s. Ewą Kleps, Mistrzynią Junioratu na zwiedzanie Wrocławskiego Rynku i kilku wrocławskich kościołów. Popołudnie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu, a po niej była wspólnotowa rekreacja.


Każdy dzień dawał możliwość dziękowania Panu Bogu za łaskę powołania na adoracji oraz podczas modlitwy wieczornej - Komplety.