Wydarzenia     Adresy wspólnot    
I Sesja XIII Kapituły Prowincjalnej

W dniach 11 - 15 listopada 2009 w Bolesławcu odbyła się I Sesja XIII Kapituły Prowincjalnej. Prace całej kapituły poświęcone są tematowi: "Odczytywać znaki czasu, by coraz wierniej żyć charyzmatem ASC w rzeczywistości naszej Prowincji". Członkinie kapituły pracowały nad tematem: "Bądźmy świadkami Miłości Ukrzyżowanej".
Wprowadzeniem w obrady był czas skupienia i pogłębionej modlitwy. Był on sposobnością, by rozmowy o rzeczywistości Zgromadzenia i wyzwaniach, przed którymi staje, rozpocząć od dialogu z Bogiem.


Pomocą w wejściu w klimat refleksji były konferencje wygłoszone przez ks. dra Adama Łuźniaka, Rektora Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchowego we Wrocławiu: "Rozeznawanie znaków czasu w życiu konsekrowanym" i "Osoba poświęcona Bogu - świadek Miłości Ukrzyżowanej".


Przypomniał on, iż doczesność, w której żyjemy jest kontekstem drogi zbawienia, a odczytywanie znaków czasu to nic innego, jak odczytywanie historii zbawienia, która ma miejsce tu i teraz. Świadome potrzeby rozeznawania znaków czasu siostry kapitularki w toku obrad podjęły refleksję nad rzeczywistością naszej Prowincji i wyzwaniami, jakie przynosi teraźniejszość oraz troska o przyszłość.


Jako owoc I Sesji XIII Kapituły Prowincjalnej powstały akta, które staną się materiałem do pracy i refleksji dla całej Prowincji na najbliższe cztery lata.