Wydarzenia     Adresy wspólnot    
30 kwietnia - 1 maja 2016 - XIV Kapituła Prowincjalna. „Rozpalić w sobie ogień charyzmatu, by stawać się siostrą pojednania, miłości i pokoju”


W dniach od 30 kwietnia do 1 maja 2016 roku w Bolesławcu odbyła się III sesja XIV Kapituły Prowincjalnej. Obrady poprzedziła konferencja o. Piotra Wiśniowskiego SchP., który zachęcił siostry do ożywienia relacji z Panem Jezusem, naszym Mistrzem. Fascynacja Osobą Nauczyciela ma nas doprowadzić do głębokiego z Nim zjednoczenia.


W pierwszym dniu wsłuchiwałyśmy się w sprawozdania ze wspólnot, w jaki sposób był realizowany cel roczny, na jakie trudności napotykano i jakie propozycje przedstawiono co do materiałów i tematu na następny rok. Z tych sprawozdań wynikało, że jakość życia wspólnotowego wpływa na nasze apostolstwo.
Następnie w grupach pracowano nad tematem celu rocznego na następny rok. Po dyskusji przegłosowano założenia formacyjne pod tytułem „Zobaczcie jak oni się miłują”, szczegóły dopracuje Komisja. Dyskutowano także nad propozycjami dotyczącymi planu formacji w naszej prowincji, który ostatecznie zostanie zredagowany w zespole powołanym przez Zarząd Prowincjalny. Rozpatrzono wszystkie wnioski, które napłynęły do Kapituły.Wybrano Komisję Przygotowującą Wybory w naszej Prowincji. W jej skład weszły siostry: Ewa Kleps, Wiesława Przybyło, Bożena Matomisz. Ustalono datę następnej Kapituły i zakończono obrady.
Wszystkie siostry na zakończenie obrad uczestniczyły we Mszy świętej dziękczynnej naszych sióstr Jubilatek (60 lat profesji zakonnej) s. IrenyAncygier, s. Longiny Galek, s. Wirginii Czerepak i s. Franciszki Stempak.