Wydarzenia     Adresy wspólnot    
15 lipca 2018 r. - Srebrny Jubileusz Ślubów Zakonnych

W dniu 15 lipca 2018 roku w kaplicy domu zakonnego w Częstochowie - Kiedrzynie została odprawiona Msza Święta dziękczynna z racji 25 - lecia Ślubów Zakonnych siostry Bernadetty Pajdzik. Głównym celebransem był Ks. Proboszcz Dariusz Bandosz z Pogorzeli, a także Księża Zmartwychwstańcy Ks. Bartłomiej Gzella i Ks. Proboszcz Adam Zyzik z Kiedrzyna.


Z Mszany Górnej przyjechała rodzina s. Bernadetty: tato-Franciszek, brat Krzysztof z żoną i dziećmi, chrzestna Maria i inni goście. Przywieźli góralskie specjały, którymi delektowałyśmy się na kolacji. Nie zabrakło sióstr z naszych wspólnot, które przyjechały na tę Uroczystość. W czasie Mszy świętej pięknie zabrzmiał śpiew psalmu responsoryjnego z charakterystycznym śpiewem góralskim.


W homilii Ksiądz Zmartwychwstaniec przybliżył historię powołania s. Bernadetty. Na zakończenie Mszy świętej Jubilatka wyraziła swoją wdzięczność Panu Bogu za dar powołania do Zgromadzenia ASC i podziękowała szczegółowo wszystkim zebranym. Kapłani również dziękowali, szczególnie Ksiądz Proboszcz z Pogorzeli wyraził swoją wdzięczność za ofiarne apostolstwo s. Bernadetty w parafii Św. Michała Archanioła. Uroczystość uświetniło zdjęcie przy figurze Św. Marii De Matias oraz obiad w gronie rodziny, sióstr i księży. Świętując Jubileusz naszej siostry nawiedzałyśmy Jasnogórskie Sanktuarium i powierzałyśmy wstawiennictwu Matki Najświętszej nasze intencje.