Wydarzenia     Adresy wspólnot    
9 - 10 września 2011 - Spotkanie sióstr przełożonych

W dniach 9 - 10 września w Bolesławcu odbyło się spotkanie dla sióstr przełożonych ASC. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą celebrowaną przez ks. Andrzeja Gidzińskiego. Po kolacji, na spotkaniu organizacyjnym, s. Wiesława Przybyło przywitała siostry, podała plan przebiegu spotkania i podzieliła się krótko wspomnieniami z Kapituły Generalnej.W sobotę siostry rozpoczęły spotkanie dzieleniem się słowem Bożym, a po nim s. Wiesława przedstawiła projekt życia dla wspólnot ASC na rok 2011/2012. Po krótkiej przerwie siostry rozpoczęły pracę w grupach, której celem było spojrzenie na własną wspólnotę i dostrzeżenie tego, co w niej można zmienić, by była jeszcze bardziej wspólnotą wybierającą życie. Praca w grupach była bardzo owocna, nawet wyłoniło się z niej kilka "złotych myśli":
  • "Tego, który dużo pracuje nawiedza jeden demon, tego kto ma dużo czasu nawiedza sto demonów";
  • "Godzina spędzona przed telewizorem nikogo nie zbawi, ale godzina spędzona na adoracji może zbawić";
  • "Ja wiem coś dobrego o tobie, ty wiesz coś dobrego o mnie".


Zwrócono uwagę na ważność kolegialności, pomocniczości, współzależności, współodpowiedzialności jako stylu życia naszych wspólnot.
Spotkanie popołudniowe poprowadziły s. Ewę Kleps i s. Marię Grygiel.
s. Ewa przedstawiła program formacyjny dla wspólnot na rok 2011/2012, którego cel roczny brzmi: "Wspólnota ASC żyjąca Słowem Bożym wybiera życie".
s. Maria przedstawiła kondycję finansową prowincji, pokazała jak wyglądają zarobki i wydatki. Podczas uroczystych nieszporów siostrom przełożonym i siostrom ze wspólnoty bolesławieckiej Siostra Prowincjalna wręczyła dekrety do posługi na rok 2011/2012. Całe spotkanie przebiegało w atmosferze siostrzanej.
s. Elżbieta Mróz ASC