Wydarzenia     Adresy wspólnot    
Seminarium z rachunkowości


W dniach 10 - 15 lipca 2014 roku w domu zakonnym w Bolesławcu odbywały się WARSZTATY RACHUNKOWOŚCI. Przygotowała je i poprowadziła s. Susan Welsby, ekonomka generalna Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa. S. Susan wprowadziła uczestniczki w metodę zarządzania w naszym Zgromadzeniu. Zapoznała z programami w zarządzaniu i prowadzeniem Raportów.


Pokazała, w jaki sposób wykorzystać w praktyce te metody. Siostry zmierzyły się w czasie ćwiczeń z fachowym zapisem transakcji, bilansem próbnym, sprawozdaniami z aktywności finansowej kwartalnej i rocznej wykorzystując poznaną metodę. Sposób bycia s. Susan i prowadzenia przez nią zajęć sprawił, że pomimo specyficznego języka ekonomii wszystkie uczestniczki dotrwały do końca.


Na zakończenie Warsztatów otrzymały Certyfikat potwierdzający ukończenie Seminarium z Rachunkowości. W szkoleniu uczestniczyło siedem sióstr: s. Bożena Hulisz, s. Maria Grygiel, s. Ewa Kleps, s. Bogusława Kowalska, s. Alina Bilecka, s. Teresa Jaszczyszyn, s. Wiesława Przybyło. Tłumaczenie z języka angielskiego prowadził ks. Bartosz Trojanowski.