Wydarzenia     Adresy wspólnot    
23 lutego - 3 marca 2018. Rekolekcje zakonne ASC - Powołane przez Słowo do pierwotnej miłości

W dniach 23 lutego - 3 marca 2018 roku w domu zakonnym w Bolesławcu odbyły się rekolekcje zakonne, w których uczestniczyły 24 siostry. Rekolekcje prowadził ks. Jan Kaczmarek CR. Treści rekolekcji były zaproszeniem do spojrzenia w głąb siebie i przemiany osobistego życia. Osobista wewnętrzna odnowa ma moc przeobrażenia życia wspólnotowego i relacji siostrzanych. Najlepszym weryfikatorem życia jest Słowo Boże, które każdą z nas, codziennie, prowadzi, wzmacnia, napomina. Podczas rekolekcji towarzyszyły nam biblijne kobiety, które spotkały w swym życiu Jezusa; umiłowały Go tak bardzo, że pozwoliły się przemienić Jego słowom, spojrzeniu, milczeniu, miłości i stały się niestrudzonymi świadkami Chrystusa. Jezus pragnie, aby każda z nas stawała się coraz bardziej autentyczna w swym myśleniu, mówieniu i postawach.


Po południu towarzyszyły nam inne kobiety, które zakochane w Jezusie stały się zdolne poświecić wszystko, aby Jezus był poznany i miłowany. Najświętsza Maryja Panna, św. Rita, bł. Alicja Kotowska, św. Maria De Mattias, św. Hildegarda z Bingen - oto przykład kobiet odważnych, pełnych miłości, wiernych aż do oddania życia, towarzyszących Jezusowi na Jego drogach.


W środku każdego dnia rekolekcyjnego była Msza święta, a wieczorem adoracja Jezusa Eucharystycznego. Dzień przed zakończeniem rekolekcji zakonnych, siostry przeżyły sakrament pojednania. W ostatnim dniu rekolekcji podczas Mszy św. siostry odnowiły śluby zakonne. Jezus nie wypowiedział jednorazowo "chodź za Mną", ale każdego dnia ponawia to zaproszenie, by stawać się bardziej Jego.