Wydarzenia     Adresy wspólnot    
3 - 10 lipca 2017 - Rekolekcje zakonne

W dniach 3 – 10 lipca 217 roku w Centrum Duchowości w Bolesławcu odbyły się rekolekcje zakonne, w których uczestniczyło 20 sióstr z Prowincji Wrocław. Rekolekcje prowadził o. Robert Kycia CMF.
Tematyka rekolekcji dotyczyła życia zakonnego w oparciu o Słowo Boże oraz dokumenty Zgromadzenia i Kościoła.Centralnym punktem każdego rekolekcyjnego dnia była Msza św., która była poprzedzona poranną medytacją, konferencją i modlitwą. W godzinach popołudniowych miała miejsce druga konferencja oraz adoracja przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Wieczorem odbywało się wprowadzenie do Lectio Divina z tematyką na poszczególne dni:

1. Dziewictwo łaski w życiu odkupionym (Łk 5,1-11)
2. Chodzenie po wodzie (Mt 14,22-33)
3. Wspólnota z Jezusem (J 21,1-14)
4. Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi (Dz 5,17-32)
5. Jak pokonać swojego Goliata? (1Sm 17,1-54)
6. Pokusy w posłudze przełożonych (Mt 4,1-11 i J 21,15-19)

Podczas konferencji popołudniowych były Przedstawione następujące tematy:

1. Wspólnota dla misji
2. Konsekracja zakonna
3. Być osobą konsekrowaną to żyć w dziewictwie dla Królestwa Bożego
4. Budowanie wspólnoty zakonnej
5. Ubóstwo ewangeliczne
6. Ślub posłuszeństwa
7. Elementy wspólnoty zakonnej

Dzień przed zakończeniem rekolekcji zakonnych, siostry przeżyły wspólnotową celebrację pojednania, która była jednym z bezpośrednich elementów przygotowujących do spowiedzi rekolekcyjnej.
Podczas Mszy św. kończącej rekolekcje siostry odnowiły śluby zakonne.
Każda z sióstr podczas rekolekcji miała możliwość wnikliwego spojrzenia na swoje życie zakonne. Każda otrzymała też narzędzia potrzebne do naprawienia tych miejsc i przestrzeni w sercu, aby wiernie i z zapałem mogła żyć duchowością Krwi Chrystusa oraz dzielić się z bliskimi charyzmatem Założycielki – św. Marii De Mattias.

s. Bernadetta Pajdzik ASC