Wydarzenia     Adresy wspólnot    
2 - 9 lipca 2019 r. - Rekolekcje zakonne


W dniach 2 - 9 lipca 2019 r. w domu zakonnym Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa w Bolesławcu odbyła się druga seria corocznych rekolekcji dla sióstr. Rekolekcje prowadził O. Andrzej Konopka - dominikanin z Gidel. Tematyka rekolekcji odnosiła się do codziennego życia zakonnego. Ojciec przygotował i wygłosił homilie oraz konferencje w oparciu o Słowo Boże, dokumenty Kościoła przeznaczone dla osób konsekrowanych, a także dokumenty zgromadzenia oraz przykłady z życia świętych zakonnic i zakonników.


Kulminacyjnym punktem programu każdego dnia rekolekcji była Msza Święta. W godzinach porannych był czas przeznaczony na medytację, jutrznię, konferencję, modlitwę osobistą refleksję. Po obiedzie i po odpoczynku, siostry gromadziły się w kaplicy, aby o godz. 15.00 wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Potem miała miejsce kolejna konferencja, był czas refleksji, czytania duchowego i modlitwy indywidualnej oraz nieszporów. Wieczorem była adoracja Najświętszego Sakramentu.


Podczas konferencji ojciec rekolekcjonista omówił następujące tematy:

- Przedstawienie osobistej sytuacji duchowej
- Uwielbienie Boga i wdzięczność
- W Obliczu Jezusa zobaczyć swoje oblicze
- Wiara w życiu osób Bogu poświęconych
- Radykalizm ewangeliczny
- Przeszkody w przebóstwieniu
- Postawa serca, serce posłane - posłuszne
-Świadectwo i charyzmat zgromadzenia
- Duch ewangeliczny
- Rady ewangeliczne
- Modlitwa osoby konsekrowanej
- Życie wspólne

W ostatnim dniu rekolekcji odbywała się spowiedź, a podczas Eucharystii siostry odnowiły śluby zakonne. Rekolekcje były przepełnione modlitwą i okazją do zweryfikowania powołania, czasem porządkowania zakonnych serc, aby przywrócić Jezusowi właściwe miejsce, Cieszyć się błogosławieństwem Boga, opieką Matki Najświętszej i życiem w Duchu Świętym.

s. Bernadetta Pajdzik ASC