Wydarzenia     Adresy wspólnot    
19 maja 2012 - "Ku pogłębieniu rozumienia duchowości Krwi Chrystusa"- sesja dla Stowarzyszenia Krwi Chrystusa


19 maja 2012 roku w parafii pw. św. Bonifacego we Wrocławiu odbyła się sesja formacyjna dla członków Stowarzyszenia Krwi Chrystusa, w której wzięli udział przedstawiciele Wspólnoty Krwi Chrystusa oraz s. Ewa Kleps ASC, s. Halina Cyganowska, s. Modesta Ciupik. Konferencje dla uczestników poprowadził ks. Wojciech Czernatowicz, cpps.


Została jasno zarysowana aktualność duchowości Krwi Chrystusa. Krew Chrystusa przelana na krzyżu przypomina, że cierpienie samo w sobie jest prawdziwe i rzeczywiste i zazwyczaj niesprawiedliwe. Nie musi ono jednak dominować, bo Krew Chrystusa jest źródłem energii w cierpieniu i ostatecznej nadziei; znakiem, że cierpienie nie może trwać wiecznie.


Zatem Krew Jezusa jest wezwaniem dla dzisiejszego świata, by być świadkami nadziei. Krzyż oznacza konfrontację z cierpieniem, ze śmiercią, z konfliktem, z tym wszystkim co zagraża naszemu życiu. Krzyż jest miejscem , które często odwiedzała św. Maria De Mattias, św. Kasper. Przebywanie u stóp Krzyża sprawia, że nasze nauczanie i świadectwo nie będzie sprowadzać się jedynie do pustych słów. Św. Maria De Mattias często powtarzała: " Niech nasze serca nigdy nie oddalają się od owego niewyczerpanego źródła, które wypływa z miłującej Rany Boku Jezusa ukrzyżowanego, naszego najukochańszego Oblubieńca."


Refleksja dopołudniowa zakończyła się Mszą świętą, której przewodniczył ks. prałat Wojciech Tokarz - proboszcz parafii, homilię wygłosił ks. Wojciech Czernatowicz.
We Mszy świętej dziękczynnej w 9 rocznicę kanonizacji Marii De Mattias oraz w 10 rocznicę powstania Stowarzyszenia Krwi Chrystusa w tutejszej parafii modlono się za Zgromadzenie Adoratorek Krwi Chrystusa, o nowe powołania do zgromadzenia, za Stowarzyszonych i ich rodziny, za zmarłe siostry i zmarłych członków SKC.