Wydarzenia     Adresy wspólnot    
3 września 2011 - spotkanie moderatorek i animatorek SKC

3 września 2011 roku we Wrocławiu odbyło się spotkanie moderatorek i animatorek regionalnych odpowiedzialnych za Stowarzyszenie Krwi Chrystusa w Prowincji Wrocław. W spotkaniu wzięły udział: s. Ewa Kleps - Moderatorka Krajowa SKC, Moderatorki Regionalne - s. Halina Cyganowska (Wrocław), s. Agnieszka Łuźniak (Bolesławiec), s. Krystyna Kusak (Kościelisko), s. Elżbieta Mróz (Poznań) oraz Animatorki Regionalne z Wrocławia, Legnicy, Świeradowa, Żagania.


Uczestniczki spotkania powitała s. Wiesława Przybyło - Przełożona Prowincjalna. Modlitwę wprowadzającą przygotowała i poprowadziła s. Elżbieta. Następnie animatorki i moderatorki podzieliły się doświadczeniami pracy formacyjnej w roku szkolnym 2010/2011. S. Ewa przedstawiła Wytyczne dla Stowarzyszonych Adoratorek Krwi Chrystusa, zatwierdzone przez Zarząd Generalny w dniu 14 kwietnia 2011 roku, a po nich zachęciła, aby w pracy formacyjnej na rok 2011/2012 kontynuować zgłębianie słowa Bożego poprzez praktykę Lectio divina.


Punktem centralnym była wspólna Eucharystia, sprawowana o godzinie 12.00 przez ks. prof. dra hab. Piotra Liszkę. W słowie skierowanym do zebranych przypomniał, że zgromadziła nas miłość Chrystusa, aby Chrystusowe Odkupienie przynosiło owoc, by świat poznał, że Bóg przyszedł na świat; przyszedł przemienić to, co jest złe, a to, co jest zwyczajne w naszym życiu, aby było zwyczajne w Bogu. Podkreślił konieczność posłuszeństwa woli Bożej, a następnie omówił istnienie w Bogu trzech rodzajów miłości: miłości Ojca, Syna, Ducha Świętego. Bóg Ojciec jest źródłem miłości; drugi sposób to oddanie siebie na wzór Syna; trzeci rodzaj to miłość Ducha, który wychodzi od Ojca, bierze od Niego, przenika i przychodzi do nas. To jest miłość, która otwiera na innych. Można jeszcze mówić o specyficznym rodzaju miłości, która wypływa z charyzmatu: Krew przelana na krzyżu jest to miłość, która oddaje się nam. Serce Jezusa to miłość Ojca. Miłość Ducha Świętego to zanurzanie się we Krwi duchowo, aby nieść ją innym, bo Krew m.in. łagodzi cierpienia.


Po Mszy świętej wszyscy udali się na obiad. Po przerwie obiadowej o godzinie 14.00 s. Agnieszka zaprezentowała pierwszy numer Biuletynu Stowarzyszenia Krwi Chrystusa i zachęciła do współtworzenia następnych numerów. Zaproponowano wspólne spotkania SKC w różnych miejscach świętych, m. in w Częstochowie, Wambierzycach, Mucharzu. Spotkanie zakończono wspólną modlitwą Koronki do Krwi Chrystusa i ucałowaniem relikwii św. Marii De Mattias.