Wydarzenia     Adresy wspólnot    
30 kwietnia - 03 maja 2010 roku - Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego

W dniach 30 kwietnia - 03 maja 2010 w Centrum Spotkań i Dialogu w Krzydlinie Małej k/ Wrocławia, w domu Misjonarzy Klaretynów odbyło się Ogólnopolskie Sympozjum Teologii Życia Konsekrowanego, w którym udział wzięło 130 sióstr i braci zakonnych z całej Polski i z zagranicy. Ze Zgromadzenia Adoratorek Krwi Chrystusa w sympozjum uczestniczyły: s. Bożena Matomisz i s. Beata Płowaś oraz s. Anna Dziatlik.
Temat przewodni spotkania brzmiał: "Świadczyć o miłości Boga. Osoba Konsekrowana z miłości zrodzona i do miłości powołana".
Sympozjalne wykłady i konferencje wygłosili: ks. Czesław Parzyszek SAC, ks. Andrzej Siemieniewski, o. Jerzy Wiesław Gogola OCD. i o. Piotr Liszka CMF.
W każdym dniu wygłaszane były dwa wykłady, prowadzone były panele dyskusyjne i konwersatoria tematyczne.
Doświadczenie wspólnoty i odkrywania tajemnicy życia konsekrowanego stanowiła wspólna modlitwa: Eucharystia, liturgia Godzin, nabożeństwo majowe, lub wspólna modlitwa różańcowa. Czas sympozjum w Krzyklinie był także dla uczestników okazją do wypoczynku na łonie natury. Był to czas miedzy zakonnych spotkań i rozmów przy kawie, doświadczenie dzielenia się wiarą i wymiana między zakonnych doświadczeń.