Wydarzenia     Adresy wspólnot    
1 lipca 2019 - uroczystość odpustowa ku czci Krwi Chrystusa


Krwi Chrystusa, bez której nie ma przebaczenia - to wezwanie litanijne rozwinął i pogłębił podczas tegorocznej homilii ks. biskup Marek Mendyk. Jesteśmy wezwani, aby być ambasadorami pojednania, którzy niosą pokój innym. Jest to możliwe wówczas, kiedy udaje się nam uzyskać we własnym życiu pokój i pojednanie płynące z Krwi Chrystusa.

Ksiądz Biskup Marek od wielu lat przewodniczy uroczystej Mszy świętej ku czci Krwi Chrystusa w Bolesławcu, towarzyszy we wspólnym świętowaniu Siostrom Adoratorkom Krwi Chrystusa oraz Stowarzyszonym, dla których Krew Chrystusa jest drogą podążania za Jezusem w codzienności. Wybór tej właśnie drogi staje się sposobem życia, dającym większe zrozumienie codziennego krzyża, którym jesteśmy obdarowani.

W uroczystość Krwi Chrystusa zatrzymujemy się, aby przypomnieć sobie prawdę o nieskończonej miłości Boga do każdego z nas. Jeśli tę prawdę poznamy, zrozumiemy, doświadczymy prawdziwego uzdrowienia i wolności wewnętrznej.

Wdzięczne jesteśmy Bogu za licznych czcicieli Krwi Chrystusa z Bolesławca i okolic, którzy razem z nami dzielili radość świętowania, sympatyków Zgromadzenia i Siostry Adoratorki Krwi Chrystusa. Nie zabrakło części artystycznej i występu bolesławieckiego zespołu tanecznego. Łaskawość Boga jest wielka, a w Jego ranach nasze uzdrowienie.